wtorek, 6 stycznia 2015

Pierwsze noworoczne nabożeństwo

W niedzielę odbyło się pierwsze noworoczne nabożeństwo. Słowo wstępne przeczytał nam pastor Marek z Psalmu 20.
Następnie uwielbiliśmy Boga w kilku pieśniach, w których poprowadził nas zespół uwielbieniowy.
Przystąpiliśmy także do pamiątki wieczerzy Pańskiej. Pan Jezus, zanim opuścił ten świat, podał swym uczniom chleb i kielich, zwracając się do nich: "To czyńcie na pamiątkę moją". Od tej pory przywilejem jest dla tych, którzy miłują Pana Jezusa wspominanie Go i Jego dzieła, którego dokonał na Golgocie tj. obchodzenie pamiątki Jego śmierci. Poprzez krzyż widzimy bezgraniczną Bożą miłość do człowieka. Pan Jezus przelewając Swoją krew dał nam Zbawienie, odpuszczenie grzechów, uzdrowienie w Jego ranach i sińcach.
Rozważanie Słowa z księgi Ezechiela 9,1-5 a także 11, 1-13 mogliśmy usłyszeć w usłudze naszego pastora Marka. Z tego fragmentu dowiedzieliśmy się o pieczątkach. Pan Bóg naznacza ludzi, którzy płaczą wzdychają nad tym co dzieje się w świątyni. Oni także nie byli przeznaczeni na sąd.
"I rzekł Pan do niego: Przejdź przez środek miasta, przez środek Jeruzalemu, i uczyń znak na czole mężów, którzy wzdychają i jęczą nad wszystkimi obrzydliwościami popełnionymi w nim!"
Gdy widzieli grzech to się smucili. A czy my płaczemy nad swoim grzechem? Czy gdy widzimy grzech dookoła to reagujemy- smucimy się? Czy jesteśmy obojętni na grzech?
Warto zastanowić się nad tym. Prześledzić swoje życie.
Żeby Bóg mógł przyznawać się do naszej służby to musimy reagować na grzech, nie akceptować go w naszym życiu i w życiu innych ludzi. Jeśli my lepiej wiemy, jeśli nie słuchamy napomnień, to stopniowo Bóg się wycofuje. Chwała Boża to Jego obecność. Bóg się wycofuje, gdy postępujemy po swojemu, nie słuchamy Go.
Warto więc:
  • Dbać o Bożą obecność w naszym  życiu
  • Mieć Bożą pieczęć
  • Nie zasmucać Ducha Świętego
  • Trwać w społeczności z Bogiem i w kościele

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Nabożeństwo